KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12572048
*
nr 1257 2048
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2019
kl 19:41:25
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1257 2048
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Akvarell, Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid sängen. Signerad, daterad 1946,44x63
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2019 |
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg vid sängen
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45